uparta Ola

moje podróże

MOJA PODRÓŻ – MOJE MARZENIE


PARKI  i KRAJE podczas następnej podróży:

UGANDA i wielka szansa na spotkanie goryli, które potrafią zahipnotyzować spojrzeniem.

Tu na pewno Bwindi Impenetrable National Park i wielka możliwość na spotkanie goryli. Może uda się dotrzeć również do Mgahinga Gorilla National Park. Cudownie byłoby odwiedzić Queen Elizabeth National Park i Kibale National Park gdzie żyją szympansy. (szympansy posiadają 98 % genów człowieka i są niezwykle inteligentne)

Do Ugandy trzeba dolecieć z Nairobi.  (połączenie Nairobi – Kampala)

KENIA i TANZANIA

Tu już prościej bo bardziej znajomo.

Z Nairobi na południe do Parku Amboseli (około 160 km) i zdecydowanie dwie noce w OL TUKAI LODGE z widokiem na KILIMANJARO. Poranne, popołudniowe i może wieczorne safari. Dużo słoni, lwy i mnóstwo antylop gnu.

Z Amboseli do Arushy (około 105 km)  i ….

MARANGU ROUTE  i wejście na Kilimanjaro

Dzień pierwszy wyjazd z Arushy do Mountain Village

Dzień drugi: tylko 3-4 godzinny trekking przez piękny las równikowy. Dojście na wysokość 2,765m

Dzień trzeci: wrzosowiska – 5-6 godzin trekkingu, dojście na 3,790m

Dzień czwarty: księzycowe krajobrazy i 5-6 godzin wchodzenia w kierunku szczytu. Dojście do 4,750m

Dzień piąty – najtrudniejszy: Wczesna pobudka, zdobycie Gilman’s Point, następnie Uhuru.

Wszystko około 12-14 godzin. Szczyt 5,896m.

Dzień szósty: zejście z Kili – tylko 5-6 godzin. Po drodze jezioro Duluti.

DWIE SUPER OPCJE dotyczące ARUSHY

1) Jeśli tylko byłyby fundusze to przelot z Arushy do Gombe Stream National Park lub Mahale Mountains. Oba parki znajdują się przy jeziorze Tanganika i w obu żyje łącznie 800 szympansów. Wejścia do parków to 100 dolarów Gombe i 80 dolarów Mahale. Dziewicze tereny, niewielu, a nawet żadnych turystów. Moim wielkim marzeniem jest nie tylko zobaczenie ale przede wszystkim pływanie i nurkowanie w najdłuższym jeziorze świata.

Powrór do Arushy i tu znów potrzebne będą fundusze 🙂

Przelot na Zanzibar i dwie noce na cudownych piaszczystych plażach tej rajskiej wyspy. Dużo pływania i nurkowania. Zwiedzanie starego miasta i może morska wycieczka i spotkanie z delfinami.

Po odpoczynku na Zanzibarze PRAWDZIWE SAFARI – wyjazd z Arsuhy do Krateru Ngorongoro – około 160 km, obserwowanie zwierząt. Co najmniej jedna noc w Ngorongoro. Dalej wyjazd do Serengeti i również co najmniej jedna noc w tym pełnym zwierząt parku. Z Serengeti wracamy do Kenii do Masai Mara. Tam koniecznie spotkanie z Masajami i masajskimi dziećmi.

Z Masaj Mara na północ do Nairobi – to około 230 km. Warto zatrzymać się choć na jedna noc w tym jednym z najbardziej niebezpiecznych miast świata i odwiedzić masajski targ.  Z Nairobi do Naukuru National Park. I tu piękne alkaiczne jezioro z dywanem z różowych flamingów i pelikanów. Olbrzymia szansa na spotkanie nosorożca. W parku żyje 85 białych i 56 czarnych nosorożców.  Z Nakuru troszkę na północ nad jezioro Bogoria, a tam flamingi, kudu i może spotkanie lamparta, a potem powrót do Nairobi i do domu z wrażeniami, których nikt nigdy nie wymaże  mi z pamięci.Zostaw komentarz